ANALÝZA: Kto sa stane šampiónom novej Niké Top ligy? Toto sú naši favoriti skupiny A

Zobrazení:742

Po dvoch kolách už máme ako také informácie, kto si ako bude počínať v lige. Toto je naša analýza


Za nami je druhé kolo. To nám už vie čo to načrtnúť ohľadom playoff či playout tímov. V prvej časti sa pozrieme na skupiny A 1.Niké TOP ligy.

Prv ako začnete čítať, chcem vás upozorniť, že to nie je typická analýza.Berte to skôr ako predikciu, ktorú som založil na mojom rozhľade v oblasti bratislavských klubov malého futbalu. Tiež na posledných výsledkoch.

 

Skupinu A elitnej ligy tvoria: Farma Áčka, GPS Ovsište, FC Individuals, iClinic Cafe CF, Papalalulu, TIKI TAKA, Pobrežie Liehoviny, AS

Skupinu B elitnej Niké Top ligy tvoria: AFT Wolves, Brothers, Engerau Boys, HuaHuaHe, Olympic Casino, Pergami Team, MFC Metod, FC Red Devils

 

 

SKUPINA A

Farma Áčka. Chalani okolo Ondra Voleka nás minulú sezónu porazili v súboji o tretie miesto. Túto sezónu porazili AS a nestačili na Papalalulu. S tímom AS to bola z nášho pohľadu povinná jazda. Naopak s Papalalulu sa jednalo o zápas, v ktorom mohli jedine tak prekvapiť.  Farmu však považujeme za tím, ktorý by sa mal pohybovať v top 4 na konci základnej časti. Do playoff im už také šance nedávame z dôvodu, že im zrejme túto sezónu nepomôže hráč par excellence Patrik Chamilla

TIKI TAKA. Pravidelný účastník bojov o cenné kovy v TOP lige. V každej sezóne pasovaný za top tím na trofej pre víťaza ligy. A nebude to inak ani túto sezónu. V dvoch zápasoch nasúkali súperom až 17 gólov čo je najviac v celej 1.lige. Osmičku nasúkali mančaftu FC Individuals a deviatku Petržalčanom z GPS Ovsište. Ako po iné sezóny aj teraz ich favorizujem na top 3 v celej súťaži

Papalalulu. Top tím, ktorý ukazuje svoje kvality v Bratislave už niekoľko rokov v BLMF či Unilige. Pred každou sezónou je pasovaný ako top favorit na trofej. A teraz to nebude inak. Chalani prišli z Uniligy, kde trofeje zbierali ako na bežiacom páse. Dokázali ovládnuť BLMF aj Uniligu. Doposiaľ v  Top lige získali 6 bodov. FC Individuals rozstrieľali 10:3. S Farmou Áčka sa potrápili hlavne v 1.polčase, ktorý prehrali 1:0. V druhom však nasúkali poltucet a brali tak plný počet bodov.

Pobrežie Liehoviny. Mladí chalani, ktorí idú po vzore tímu Menežeris. Ak ich nezastavia nariadenia vlády, tak zastaví ich podľa nášho odhadu niekto v prvom kole playoff. Aj keď prebojovať sa tam, budú mať ťažké. V prvých dvoch zápasoch FTVŠ-kári s iClinic a Ovsišťom len remizovali a majú tak na konte iba 2 body. Práve s tímom iClinic budú bojovať o štvrtú miestenku do playoff fázy. Ak sa tam prebojujú, bude to ich konečná zastávka.

iClinic Cafe CF. Menej známy tím z Uniligy okolo známeho hokejistu Dušana Pašeka momentálne okupuje tretiu pozíciu. A to za tesnú výhru nad AS a remízu s Pobrežím Liehoviny. iClinic a Pobrežie budú bojovať o štvrtú vstupenku do playoff. Z tejto dvojice zrejme ostane Čierny Peter práve u iClinic. Cez prvé kolo vyraďovačky sa nedostanú.

GPS Ovsište. Známy petržalský tím, ktorý hrával Uniligu má na konte iba jeden bod.  V dramatickom zápase s Pobrežím Liehoviny získali bod. Tiki Taka im naložila deviatku. Aj keď prvý polčas Ovsište vyhrávalo 4:3. Práve tento tím pasujeme za čierneho koňa v boji o top 4. V playoff veľa vody nenamútia.

FC Individuals. Chalani si momentálne počínajú v A skupine najhoršie. Aj keď je pravda, že v prvých dvoch kolách dostali najhorších súperov. Ale ak pomýšľajú na vyššie priečky, nemôžu sa tak nechať vyfackať. Tiki Taka im nasúkala 8, Papalalulu 10. Opäť menej známy tím s úvodnými fackami neprejde do playoff a bude bojovať iba o zotrvanie medzi elitou.

AS. Mančaft, ktorý má momentálne v kolonke bodov nulu. Ťahúňom tímu je skúsený treťoligista Ján Jurky. AS v prvom zápase tesne podľahli tímu iClinic. V tom druhom bola prehra už o čosi jasnejšia, keď ich Farma Áčka vyprevadila z ihriska s poltuctom. Podľa nášho názoru chalani okolo Jána Jurkyho výrazne nezamiešajú karty v boji o top 4.

Ak sa ti páčil článok, daj mu palec hore – tu na FB, ak nepáčil, daj mu palec dole tu.