Zomrel Jozef Václav. Prvý prezident Slovenského zväzu malého futbalu

Zobrazení:4801

Dnes nás v dôsledku ochorenia Covid-19 vo veku nedožitých 55 rokov navždy opustil zakladateľ a prvý prezident Slovenského zväzu malého futbalu Jozef Václav.

Jozef Václav pôsobil pri malom futbale viac ako 25 rokov, bol spoluzakladateľom Bratislavskej ligy malého futbalu, zakladateľ Slovenského zväzu malého futbalu v roku 2006 a výraznou mierou prispel k vzniku Európskej federácie malého futbalu (EMF). Od roku 2006 až do roku 2014 bol prvým prezidentom SZMF a v roku 2020 získal čestné ocenenie za prínos pre malý futbal na Slovensku.

Peter Králik (prezident SZMF): „Jožkov náhly odchod ma hlboko zarmútil a určite tak celé hnutie malého futbalu na Slovensku i v Európe. Jožko bol pevne spätý s malým futbalom a okrem toho, že založil SZMF, stál aj pri zrode Európskej federácie malého futbalu. Nepoznal som väčšieho a úprimnejšieho fanúšika malého futbalu na Slovensku. Aj napriek tomu, že posledné roky už nebol vo funkcii, vždy nás poctil návštevou a prišiel fandiť nie len na slovenské ihriská, ale cestoval aj do zahraničia na Majstrovstvá Európy či európske klubové súťaže. Jeho dobráckosť a úprimnosť mi bude veľmi chýbať. Tento rok som sa špeciálne tešil na jednu udalosť, keď som mal na ME v Košiciach odovzdať Jožkovi cenu za špeciálny prínos pre malý futbal. S Jožkom sme sa na to spoločne tešili a dúfali, že to bude pred vypredanou Steel Arenou. Žiaľ, už sa tak nestane. Rád by som vyjadril úprimnú sústrasť jeho dcére Martine, manželke Zuzane, celej jeho rodine a všetkým priateľom. Je to pre nás všetkých veľká strata.“

Týmto by sme chceli vyjadriť rodine a pozostalým hlbokú a úprimnú sústrasť.