Emil Haladej vsietil štyri góly. Bratislava získala z dvojzápasu štyri body

Sobotné zápasy Niké Superligy – Special edititon priniesli množstvo gólov. Až štyri vsietil Emil Haladej


Piešťany dohnali trojgólové manko proti Bratislave

Bratislavskému výberu vyšiel na výbornú úvod duelu, keď už v piatej minúte viedli 2:0. Gólovo sa presadili Haladej a Blažej. Piešťany sa v útoku trápili, naopak Bratislava na čo siahla, to im vyšlo. V 15.minúte Haladej zvyšoval už na 3:0. V 19.minúte to však padlo už aj na druhej strane. Gól zaznamenal Sládek. V 29.minúte ešte hattrick uzavrel bratislavský útočník Haladej. Potom však hrali Piešťany ako vymenené.  V 32.minúte sa najskôr presadil piešťanský  hráč Hikel. O päť minút bol rozdiel v skóre už len jednogólový, keď sa presadil Pyšný. Zápasový rezultát a vyrovnanie na konečných 4:4 zabezpečil Filin. Výsledok 4:4 znamenal zisk prvého bodu v súťaži v tomto ročníku pre Piešťany. Bratislava po výhre z decembra mala po remíze z úvodného zápasu dňa na konte 4 body.

Strelec hattricku na strane Bratislavy Emil Haladej: Začiatok zápasu bol rozpačitý, hralo sa zo strany na stranu. Som rád, že mi to tam padlo. Ja som sa cítil dobre a zápasový deficit som nepociťoval, ale viem, že keď rok nehráte futbal je ťažké nabehnúť do takéhoto zápasu. Mrzí nás, že sme neudržali vedenie.

Hráč Piešťan Miroslav Kotula: V úvode to bolo z našej strany opatrné, bojazlivé a ležérne. Mali sme tam však pred prvým aj druhým inkasovaným gólom šance, ktoré sme však nepremenili. Platilo pravidlo nedáš – dostaneš. Druhý polčas bol však z našej strany výborný. Povedali sme si, že treba pridať a zabrali sme ako tím. Začalo nám to padať, mali sme šťastie. S výsledkom je však je len polovičná spokojnosť, keďže sme chceli vyhrať.

Suverénny výkon Trnavy s Trenčínom

Od úvodu zápasu bola herne lepšia Trnava, ktorá držala loptu a snažila sa tvoriť hru. Prvý gólový moment prišiel v 10.minúte, keď gól vsietil Kollár. Trenčín hrozil väčšinou z protiútokov, ale Trnavu držal vo vedení aj brankár Krištof. Tesne pred polčasom zvýšil na 2:0 pre Trnavu aktívny Bombicz.  Trnava rozhodla o svojej výhre v prvej päťminútovke druhého polčasu, keď sa presadili Bombicz a Krcho.  Trenčínu sa síce podarilo znížiť zásluhou Haviera. Do konca zápasu však Trnava pridala ešte dva presné zásahy. Presadil sa Krcho a hattrick zavŕšil Bombicz. Víťazstvo 6:1 znamenalo tri body pre Trnavu.

Kanárik Trenčína proti Piešťanom a gól brankára

Trenčínu vyšiel ich druhý zápas v rámci dňa na výbornú, keď sa rehabilitovali po prehre s Trnavou. V 14.minúte otvoril skóre Habaník.  O sedem minút zvyšoval na 2:0 Držík. V druhom polčase padli ešte štyri góly, všetky do siete Piešťan. Postupne sa presadili dvakrát Klemens a po góle pridali Držik a brankár Kopčan. Trenčín tak zvíťazil jednoznačne 6:0 a zaknihoval prvú výhru v tomto ročníku. Treba však poznamenať, že výborný výkon v bráne predviedol Kopčan, ktorý zabránil viacerým vyloženým príležitostiam Piešťan.

Derby pre Bratislavu

Trnava po dobrom výkone s Trenčínom proti Bratislave nedokázala zachytiť úvod stretnutia, keď v rozmedzí dvoch minút dvakrát inkasovala. Presadili sa Javnický a Haladej. Trnava potom prevzala iniciatívu a Bratislava sa stiahla a dôkladne bránila. Trnava sa pred jej bránu len veľmi ťažko dostávala. Do polčasu už ďalší gól nepadol. Aj v druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Trnava však stále nevedela odkliať bratislavskú svätyňu. V poslednej desaťminútovke sa Trnava pokúsila o hru bez brankára, ale aj v prečíslení dlho nevedela nájsť recept na obranu Bratislavy. Naopak Blažej spoza polovice trafil opustenú bránu Trnavy. Trnavskí hráči síce nakoniec gól strelili, keď sa presadil Bombicz, vyrovnať sa im však už nepodarilo. Z víťazstva v derby sa tak radovali bratislavskí hráči.

zdroj: narodnaliga.sk