Liga začína už zajtra. Pred náš mikrofón sa postavil Erik Donocik, otec tímu Decathlon

Liga je tu. Po neuskutočnení jarnej časti tu máme netradičnú letnú. Našim prvým súperom je nováčik prvej ligy, tím Decathlon


Tesne pred sezónou sme vyspovedali Erika Donocika. Jedného zo zakladateľov tímu Decathlon. Práve tím Decathlon, bude náš prvý súper v novej sezóne. 

DECATHLON

Predstaviš nám váš tím?

DECATHLON MFC sme založili na jar 2018. Máme za sebou 4 sezóny v Business League, kde sme sa stali štyri krát majstri. V sezóne jeseň 2019 sa nám podarilo súčasne vyhrať aj 2.TOP LIGU v Bratislave. K cenným úspechom radíme aj víťazstvo na TOP liga WINTERCUPE 2020 alebo štvrťfinále na medzinárodnom turnaji EuroBusiness Cup. Za neúspechy môžeme považovať pár zápasov, v ktorých sme boli na uterák:-). Berieme ich ale hlavne ako motiváciu pre ďalšie zlepšovanie.

 

Kto tvorí vašu partiu?

Náš tím tvoria súčasní a bývalí kolegovia z práce. Všetci sme nejak spojení s firmou Decathlon Slovensko.

 

Čo hovoríš na projekt TOP liga?

TOP liga nám vyhovuje svojou dostupnosťou, hracími dňami aj časmi. Sú tam kvalitné mužstvá. Zápasy majú náboj a hrajú sa fair-play. Páči sa nám, že organizátori stále pracujú na zlepšeniach (štatistiky, kvalitné fotoreporty atď). Častá téma sú rozhodcovia, ale aj tam vidíme progres. Zápasy v play-off by možno mohli začínať oficiálnym nástupom, ako je to bežné v malom futbale v iných krajinách. Dáva to zápasu od začiatku dobrú atmosféru.

 

Instagramová pozvánka tímu Decathlon na prvý zápas v 1.lige

Čo vás baví na malom futbale?

Na hre samotnej nás baví všetko – od taktiky cez rýchlosť, kreativitu na ihrisku až po nepredvídateľnosť výsledku:-). Tiež nás baví komunita malého futbalu na Slovenku ako taká, pretože rýchlo rastie a organizuje sa tiež veľa súťaží a turnajov.

 

Máte ako tím obľúbený či menej obľúbený tím v malom futbale?

So záujmom sledujeme veľké množstvo mužstiev. Inšpiráciou sú pre nás mužstvá, ktoré majú históriu, dlhodobé výsledky, vášeň pre hru a chcú posúvať malý futbal na Slovensku. V Bratislave sú to napríklad AFT Wolves, TIKI TAKA, Brothers, FC BEPON ale aj mnoho iných mužstiev nielen z TOP ligy. Z iných miest samozrejme Atletico Trnava, alebo mužstvá z Prešova a Košíc . Kvalitný obsah robí aj MushlaSC. Zo zahraničia sú to hlavne portugalský FLOGRADE FC alebo ruský tím VOLNA SC. Neobľúbený klub nemáme.

 

Ciele v nasledujúcej korona sezóne?

Skončiť v TOP 3 v 1.TOP ligeaj BUSINESS LEAGUE. A nechytiť Covid-19:)

 

Vaše ciele do budúcna?

Chceme prispieť k rozvoju malého futbalu na Slovensku, ďalej popularizovať tento šport, inšpirovať ďalšie mužstvá a amatérskych hráčov. Po výsledkovej stránke sú dlhodobými cieľmi: účasť na Majstrovstvách Slovenska v malom futbale, ďalšia účasť na Eurobusiness Cupe, víťastvo v 1.TOPLIGE Bratislava. V budúcnosti veríme, že sa nám v rámci firmy podarí vyskladať a prihlásiť mužstvo aj do niektorej ligy v iných mestách ako Bratislava.

 

Start a Conversation

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.