Malý futbal je po viac ako štyroch mesiacoch späť. Cez víkend začína Niké Superliga

Malý futbal je po viac ako štyroch mesiacoch späť. Posledné zápasy malého futbalu sa na Slovensku odohrali 5. decembra, keď sa stretli v zápase Niké Superligy na východe tímy Košíc a Prešova.


Po tom čo sa na Slovensku začala zlepšovať epidemiologická situácia sa Slovenský zväz malého futbalu rozhodol využiť možnosti organizovania jednorazových športových podujatí. Preto sa už počas nadchádzajúceho víkendu odohrajú zápasy Niké Superligy – Special edition.

Tu nájdete link na LIVE PRENOS. Nezabudnite kliknúť na „dostať upozornenie“.

Počas soboty sa odohrajú zápasy tímov zo západnej divízie. O deň neskôr v nedeľu si sily zmerajú tímy z tej východnej. Počas jedného dňa odohrá každý tím hneď dva zápasy. Zápasy sa odohrajú podľa klasických pravidiel Niké Superligy a za prísnych protiepidemiologických opatrení. Podujatia sa nebudú môcť zúčastniť žiadni fanúšikovia.

Harmonogram zápasov, sobota 24.4.2021, umelá tráva PFK Piešťany:

10:00 Piešťany vs. Bratislava
11:15 Trnava vs. Trenčín
13:15 Piešťany vs. Trenčín
14:30 Bratislava vs. Trnava

Bratislava sa pokúsi nadviazať na víťazstvo z posledného zápasu Niké Superligy, keď v dramatickom stretnutí porazila Trenčín. O svojom víťazstve 3:2 rozhodli tri minúty pred koncom duelu a pripísali si tak úspešný štart do súťaže. Piešťany sa v poslednej sezóne radovali z úspechu, keď získali bronz. Naopak Trenčín sa pokúsi pretrhnúť  nepriaznivú sériu zápasov, keď nedokázal zvíťaziť už päť zápasov. Trnava sa vo svojom poslednom vystúpení radovala z víťazstva práve nad Piešťanmi a pokúsi sa naň nadviazať. Hráči Trnavy sa ešte ani raz do bojov o medaily neprebojovala, po prvom úspešnom zápase Trnava dúfa, že tento rok si už o medaily zahrá.

Harmonogram zápasov, nedeľa 25.4.2021, umelá tráva MFK Zvolen:

10:00 Košice vs. Zvolen
11:15 Prešov vs. Nitra
13:15 Prešov vs. Zvolen
14:30 Košice vs. Nitra

Košice sú úradujúci majster Niké Superligy. Vo svojom poslednom zápase však nestačili na Prešov, ktorý ich porazil 4:1. Zvolenčania sa naposledy radovali z víťazstva v júni, keď v rámci posledného kola základnej časti sezóny 2019/2020 porazili Nitru 4:1. Prešovčania dvakrát získali v Superlige striebro a vysoké ciele majú aj tento rok. Určite budú chcieť nadviazať na úspešný štart do súťaže. Nitra odohrala svoj posledný zápas ešte v júni minulého roku, keď dokázala zaknihovať remízový výsledok 3:3 proti neskoršiemu víťazovi z Košíc. Nitra sa do play-off ešte neprebojovala a určite sa o to pokúsi tento rok.

zdroj: narodnaliga.sk