MSR 2021: Emil Haladej s veľkou šancou na titul, my s cieľom postúpiť zo skupiny

Už počas víkendu 17.-18.júla sa uskutočnia Niké Majstrovstvá Slovenska v malom futbale. Pôjde o historicky desiate majstrovstvá Slovenska.

Úradujúcimi majstrami Slovenska sú v seniorskej kategórii sú hráči bratislavského tímu FC BPN. Druhé miesto obsadili hráči AsGuard Security Košice. Bronz vlani putoval do Trnavy, keď sa z bronzu radovali hráči Atletica.

Práve za tím FC Bpn nastúpi tento rok na MSR náš hráč a špička v malom futbale Emil Haladej. Emilovi a tímu FC BPN držíme palce.

Dejiskom metropola východu

Hlavným mestom malého futbalu na Slovensku v roku 2021 sú Košice. Okrem blížiacich sa Majstrovstiev Európy sa budú v metropole východného Slovenska konať aj Niké Majstrovstvá Slovenska.

Niké Majstrovstvá Slovenska sa budú hrať na známom ihrisku s umelým trávnikom na Janigovej ulici. V sezóne 2019/20 sa tam hralo finále SZMF Superligy. Dejiskom posledných dvoch ročníkov boli Piešťany.

V seniorskej kategórii majstrovstiev sa predstaví tento rok 56 tímov. Tie budú rozdelené do 14 štvorčlenných skupín. 16-finálové zápasy sa odohrajú po skončení základných skupín ešte v rámci sobotňajšieho hracieho programu. V nedeľu sa potom hrajú zápasy 8-finále až po záverečné finále, kde spoznáme najlepší tím Slovenska v malom futbale za rok 2021.

VIBE FC Košice

Tento rok sa na MSR stretneme v skupine K s tímami Báro RAJ Trnava, Bambariaci Martin a VIBE FC Košice. Cieľom je postup zo skupiny.

Všetky aktuálne informácie z našej reprezentácie na MSR nájdete na našom FB.

Veľkou neznámou je tím VIBE FC Košice. Z dostupných zdrojov vieme, že je to huževnaty tím plný mladíkov. Na súpiske sa objavuje aj nežne pohlavie. Mladíci z Košíc hrajú 2. KNL ligu. V ostatnej sezóne im patrila 7.pozícia.

Druhým v poradí je tím Bambariaci Martin. Tu sa jedná o známy tím malého futbalu. Jedná sa o silových hráčov, ktorým nechýba technika a hlavne skúsenosti. Martinčania sa pravidelne umiestňujú na vrchných poschodiach ligy v Martine. V ostatnej sezóne sa stali majstrami. Na MSR sa taktiež umiestňujú medzi Top tímami. Nebolo inak ani na posledných majstrovstvách. V Piešťanoch skončili na krásnom 8.mieste.

Posledným súperom je tím Báro Raj Trnava. Tím sa vyznačuje skvelou technikou a dynamikou hráčov. Na MSR v Piešťanoch skončili na 13.mieste, no herným štýlom zaujali a získali si veľa fanúšikov. V prebiehajúcej sezóne vyhrali základnú časť Top ligy v Trnave.

Zostava na MSR do Košíc:

Jozef Fekete, Marek Bujňák, Ivan Klinčok, Dominik Ružbarský, Lukáš Žilavý, Patrik Chamilla (Farma Áčka), Jozef Aksamit, Matúš Perháč (FK Plavnica), Šimon Štupak (FK Plavnica), Matej Hovančík (Odeva Lipany), Marco Ladomersky (Vodomort-HE)

Program na MSR:

zdroj: majstrovstvaslovenska.sk

Vylosovanie všetkých skupín a všetko podstatné nájdeš na webe majstrovstvaslovenska.sk