Niké MSR 2021: srdcom odohraný turnaj, kde nám (ne)chýbala šťastena

Počas víkendu 17.-18. júla sa konali v Košiciach Majstrovstvá Slovenska v malom futbale, na ktorých sme sa zúčastnili aj my. A účasť to bola reprezentatívna.

Víkend 17.-18.júl patril v Košiciach malému futbalu. Až 56 tímov sa pobilo o titul majstra Slovenska. Napokon sa ním stali hráči AS Guard Bodva Sport Club Košice. Naša cesta sa skončila v šestnásťfinále.

Vlčia svorka na Niké MSR Košice 2021
-Horný rad: Štupák, Klinčok, Chamilla, Ružbarský, Ladomerský, Bujňák – Dolný rad: Perháč, Fekete, Žilavý, Aksamít

Súboj brankárov

Prvý zápas sa odohral už s hodinovým meškaním. Vyzvali sme tím BÁRO-RAJ Trnava. O sile súpera sme vedeli a na zápase aj silu ukázali. Od úvodných  minút sme chceli na súpera vyvinúť čo najväčší tlak a vsietiť podľa možnosti čo najrýchlejší gól. Proti však bol brankár súpera. Hralo sa zo strany na strany a o vyložené šance nebola núdza. Čo prešlo za obranu jednej či druhej strany, neprešlo cez brankárov. Bola to ONE MAN SHOW z jednej či druhej strany v podaní golmánov. Polčas sa skončil 0:0. Druhý polčas mal obraz toho prvého až do 18.minúty, keď sa po individualnej akcii trafil z blízkosti Bombicz. O dve minúty na to zvýšil náskok súpera Kuzma. Štyri minúty do konca zápasu sme odvolali brankára a hrali power play. Tá sa nám nevydarila podľa našich predstáv a v priebehu posledných 3minút sme inkasovali dva krát. O jediný gól nášho mančaftu sa postaral na konci zápasu Lukáš Žilavý.

AFT Wolves 1:4 Báro Raj

Góly: Lukáš Žilavý . Zostrih zápasu tu.

S cieľom brať tri body

Druhý zápas nás čakal ďalší silný súper. Bol ním tím BAMBARIACI z Martina. Do zápasu sme šli ako menší outsider no s jasným cieľom-brať tri body. Aj tento zápas mal vysoké parametre. Hra bola vyrovnaná a prevažne sa zapotila obrana. O prvý gól sa zaslúžil Marco Ladomersky a to v piatej minúte. Prvý polčas veľa vzruchu nepriniesol a skončil sa 1:0 v náš prospech. Druhý polčas bol opäť kvalitný a obrana ešte kvalitnejšia. No v 17.minúte sa nám ju podarilo vďaka Jožkovi Aksamitovi zdolať. Vyhrávali sme 2:0. Gól však súpera zdravo nasrdil a v priebehu troch minút vyrovnal. Minútu pred koncom druhý krát v zápase vsietil gól Marco ale ani ten nebol víťazný. S hvizdom rozhodcu vyrovnal Jesenský a šlo sa na penaltovu lotériu. Viac šťastia mali chalani z Martina a za výhru po penaltách si zobrali 2 body, my jeden.

AFT Wolves 3:4pp Bambariaci Martin

Góly: Marco Ladomersky (2), Jozef Aksamit. Zostrih zápasu tu. Video z penált nájdete tu.

Postup nám zabezpečí iba „české štestíčko“ a lepšie skóre

Posledný zápas základnej časti bol proti mladíkom z VIBE Košice. Do tohto zápasu sme šli ako favorit a s cieľom vyhrať a vsietiť čo najviac gólov. To sa nám našťastie aj podarilo. Od úvodu to bolo po dlhšej odmlke trochu mdlé avšak s menšou prevahou na našej strane. Súpera z Košíc sme tlačili avšak gól sa nám nepodarilo dlho vsietiť. Až ku koncu prvého polčasu sa trafil Patrik Chamilla. Na začiatku druhého mladíci z VIBE vyrovnali a nás to konečne prebralo. Hralo sa už len na jednu bránu a s jasným cieľom-vsietiť štyri góly. Hneď na gól súpera odpovedal Iso Klinčok. Následne sme si v piatich minútach vytrhali vlasy na brankárovi súpera. Štyri minúty pred koncom sa presadil Šimon Štupak. Do cieľa nám chýbali ešte dva góly. Tie sa nám podarili v priebehu poslednej minúty. Vsietil ich Matúš Perháč.

Cieľ zápasu splnení a už sme len čakali na vývoj ďalších zápasov.

Góly: Matúš Perháč (2), Patrik Chamilla, Ivan Klinčok, Šimon Štupák. Zostrih zápasu tu.

V šestnásťfinále sme vyzvali top favorita turnaja a reprezentantmi nabitý tím

Do playoff sme dostali jedného z najsilnejších možných súperov a jedného z top favorita na titul-tím Vokup klim Prešov. Zápas mal jasného favorita a od úvodných minút to bolo vidieť. Hráči z Prešova šli do zápasu s jasným cieľom a to skórovať čo najrýchlejšie. To sa im podarilo už vo 4.minúte. Následne sa hra vyrovnala a miestami sme brebrrali opraty zápasu my. Futbal mal vysokú úroveň, ktorú ocenili aj príslušní diváci. Dve minúty pred koncom polčasu zvýšil náskok súpera reprezentant Mikúš. Druhý polčas sme začali ako z partesu a dostali sa do zápasu vďaka Patrikovi Chamillovi. Následne sa hra prelievala zo strany na stranu a hlavnú úlohu hrali brankári na oboch stranách. Dve minúty pred koncom sme sa chystali na power play, avšak čakali sme ešte na odohratie štandartku súpera. Ten ju však profesorsky premenil a zvýšil tak skóre zápasu 3:1 v prospech favorita. Góly už nepadli a po veľmi dobrom výkone v playoff sme sa s turnajom lúčili. Ako sa neskôr ukázalo, vyradil nás neskorší vicemajster.

Majstrom Slovenska sa stal domáci tím AS Guard Bodva Bodva Sport Club Košice, vicemajster Vocup klim Prešov a bronz si odniesol prekvapujúco Aquatec Dubnica.

Gól: Patrik Chamilla. Zostrih zápasu tu.

Viac fotiek uverejníme počas čakania na novú sezónu jeseň/2021.