Niké Top liga prichádza. Predstavujeme vám prvého súpera našej rezervy – tím Fajnšmekri

Zobrazení:493

Niké Top liga je tu a s ňou aj veľká predstavovačka najbližších súperov. Prvým súperom našej rezervy je tím Fajnšmekri


 

Tak ako minulú sezónu, tak aj túto vám prinesieme pred každým kolom rozhovor s jednotlivými manažérmi. Tím Fajnšmekri nám predstavil ich manažér Julio Marcos.

Zápas má výkop v utorok 22.9. o 20:05 na Mladej Garde.

 


 

 

Julio, predstav nám váš tím.

Fajnšmekri vznikli ako spontánny nápad v lete v roku 2014, keď sme sa s kamarátom dočítali o novom vznikajúcom projekte v malom futbale, ktorý vstupoval do svojej 1. sezóny. S kamarátom sme rýchlo obvolali známych a za týždeň sme poskladali partiu, ktorá spolu nikdy predtým nehrávala. Hneď v druhej sezóne prišlo k obmene skoro celého kádra a odvtedy sa už zostava výraznejšie nemenila. Z pôvodnej zostavy v roku 2014 sme v tíme zostali len zakladatelia Fajnšmekrov ja a Tomáš Kolarič. Medzi najväčšie úspechy by moji spoluhráči určite zaradili výhru trofeje minulý rok, avšak pre mňa je najväčším úspechom, že po šiestich rokoch fungovania držíme ako partia spolu a za mňa môžem povedať, že z ľudí, ktorý predtým spolu ani nehrávali a väčšina sa ani nepoznala vznikli aj kamarátstva.

 

Kto tvorí  momentálne tvorí vašu partiu?

Sme radi, že túto sezónu sa nám vracia staronová posila na brankárskej pozícii Ondrej Súkeník, ktorý bol našou jednotkou už dobrých pár sezón, no nanešťastie minulú sezónu vynechal kvôli zraneniam. Na druhej strane nám odišlo zopár opôr mužstva z dôvodu školských a pracovných povinností. Držíme im palce a možno sa ráz vrátia. Dvere majú vždy otvorené.

 

Čo hovoríš na projekt Top liga?

Tím Fajnšmekri bol v TOP LIGE od jej začiatku a preto inováciu vnímame už pár rokov. Keď si spomeniem na náš prvý zápas, ktorý musel byť v polčase odložený, pretože na celom štadióne vypadlo osvetlenie tak TOP LIGA prešla veľký kus cesty. Ja si myslím, že vedenie TOP LIGY sa snaží posúvať rok čo rok formát malého futbalu na Slovensku na svetovú úroveň. Spojenie sa s Uni-ligou je len ďalším skvelým krokom ku vytvoreniu jednotnej úspešnej ligy v malom futbale. Podľa môjho názoru sa máme ešte na čo tešiť.

 

Ako hodnotíš minulú sezónu?

Jarnú sezónu sme bohužiaľ z dôvodu prebiehajúcej pandémie neodohrali. Viacero našich hráčov cestuje po Slovensku, tak sme sa rozhodli jednu sezónu vynechať. Čo sa týka poslednej sezóny, ktorú sme odohrali nemôžem ju hodnotiť kladne. Ocitli sme sa v druhej lige na, ktorú sme neboli pripravení, čo sa týka šírky kádra a ani mentálne. Väčšinu zápasov sme poprehrávali z čoho myslím, že sme sa aj poučili.

 

Vaše ciele do prichádzajúcej sezóny?

Náš cieľ bol vždy zahrať si a zabaviť sa. Výhra je čerešničkou na torte, ktorú patrične vždy oslávime. Myslím, že cieľom po vynechanej sezóne je znova sa zohrať a umiestniť sa na, čo najlepšej pozícii.

 

Ktorý tím je podľa teba najväčší favorit na titul v 3.lige našej skupiny? 

Musím sa priznať, ale väčšinu súperov z našej skupiny B nepoznám. S niektorými súpermi ako napr. Ministry sme už v minulosti hrali a pamätám si, že to boli vyrovnané zápasy. Čo sa týka favorita na titul som si istý, že práve AFT Wolves „B“ bude jeden z tímov, ktoré budú chcieť ukoristiť túto trofej.

 

A čo vaše ciele do budúcna?

Mojím skromným cieľom je, aby sme túto partiu udržali ešte pár rokov a povyhrávali nejaké zápasy a možno aj trofeje, ak sa pošťastí.

 

Start a Conversation

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.