Rozhovor pred šlágrom posledného kola s manažérom Engerau Boys

Rozhovor pred šlágrom kola 1.B Niké Top ligy. V súboji o prvé  miesto 1.B Niké Top  ligy vyzveme Engerau Boys

 


 
 
Majky, predstáv nám váš tím.
Fungujeme už šiesty rok, keď v roku 2015 sme začínali, naše prvé kroky viedli do už neexistujúcej UNI-Ligy.
Pribúdajúcimi sezónami sme sa rozrástli o “B” tím, “C” tím, Farmu, Juniorku, Legendy a futsalový tím. Takže v momentálnej sezóne pôsobíme 7 tímami.
Počas 6 rokov sme zažili viac úspechov. Vyzdvihol by som titul v 2.BLMF súťaži 2018/2019, 2020 a titul v 3.Bratislavskej futsalovej lige. Tiež konečné 3.miesto v 1.RM Unilige 2020 nakoľko sme v nej odohrali 6 sezón a tá záverečná bola najúspešnejšia.
Určite si cením každý štart na MSR, keďže je to vrchol sezóny v malom futbale. Najmä najviac budem spomínať v dobrom na tie posledné pred rokom v Piešťanoch, keď sa nám podarilo postúpiť medzi TOP32 tímov na Slovensku. Či účasť v Korni v TOP16 po vypadnutí 1:2 s Atleticom Trnava alebo Neymar Cup v TOP16.
Samozrejme by sa dalo určite spomenúť aj niektoré pekne umiestenia na rôznych turnajoch či na Slovensku alebo mimo neho. Napríklad TOP liga Winter Cup 2.miesto alebo BLMF Winter Cup 3.miesto a ďalšie…
 
 
Kto tvorí vašu partiu v tejto sezóne?
 V prebiehajúcej sezóne 1. Niké TOP ligy od reštartu sme určite posilnili ale zaznamenali sme aj odchody.
Teší príchod Šimona Kupeca, ktorý mal možnosť vyskúšať EL v drese Ružomberka proti Evertonu alebo aj pre fanúšikov FC Petržalky známy srdciar Feri Hečko.
Samozrejme by som vedel menovite vymenovať aj iných hráčov ale my nie sme odsúdení na jedného hráča, ale skôr sa prezentujeme tímovou bojovnosťou a ťaháme za jeden povraz na každom zápase.
Našim veľkým plusom je aj to, že mame medzi žrďami veľmi kvalitných brankárov, ktorých môžeme využiť aj v poli, nakoľko brankár je veľmi dôležitý v malom futbale.
 
 
Ako hodnotíš posledné kola?
.Prebiehajúcu sezónu hodnotím od reštartu pozitívne. Negatívne hodnotím iba stratený zápas s Brothers.
Tiež nám nevyšiel zápas s Pergami, ktorý ukazali svoju silu. Od reštartu sa nám darí a ešte sme nestratili bod. Škoda, že na stredajší zápas nebude k dispozícií Šimon. Bojovať však budeme.
 
 
Ako hodnotíš vynovený projekt Top ligy?
 Tak na nejaké vážne hodnotenie ligy je ešte skoro, keďže v nej pôsobíme veľmi krátko.
Avšak má veľa pekných veci čo sa mi páči a určite ide dobrým smerom. Mínus by som videl určite so zakopnutím lopty. čo nie je domyslené. Mínusom je aj samotná supíska. Na zápasy nastupujú často hráči, ktorý na nej nefigurovali ani zďaleka. Tak to bolo aj v poslednom zápase s MFC Metod.
 
 
Ako hodnotíš minúlu sezónu?
Minulú sezónu sme odohrali ešte už neexistujúcej 1. RM Unilige ktorá pre nás bola najúspešnejšia. Obsadili sme tretie miesto. Pred nami boli už len top tímy N3M a Papalalulu.
 
 
Aké máte ciele v tejto sezóne?
Pred reštartom nás cieľ bol zachrániť si prvoligovú licenciu nakoľko naše “A” tím ešte doposiaľ nikdy nevypadol z prvej ligy a meniť sme to nechceli ani v TOP lige. Po reštarte sme naplnili cieľ a zahráme si PLAY OFF.
Teraz už chceme dokráčať čo najďalej.
 
 
Top favorit na titul?
Môj tip favorit na víťaza je Papalalulu. Už teraz v základnej skupine A to dokázujú. 
 
 
 
Ciele do budúcna?
Ciele do budúcna napredovať ako doteraz a baviť sa futbalom. Nech zdravie slúži a nech nás to baví a napĺňa.
Získať pohár v TOP lige by bol tiež pekný zisk ktorému sa nebránime. Budúcnosť ukáže akým smerom naše cesty pôjdu. Keďže fungujeme 6 rokov, mala túžba je dožiť sa 10 rokov, čo je výnimočne číslo na amatérsky šport. 
 
 
Ďakujem za rozhovor a v stredu nech výhra lepší.
Bude to náročný duel, do ktorého nepôjdeme v roli favorita aj napriek našej výbornej forme, keďže skúsenosti sú na vašej strane. Očakávam kvalitný zápas avšak prajem si aby šťastnejším koncom pre nás (úsmev).