V 1.lige sme porazili majstra! Rezerva sa pohrala s Petržalčanmi

NIKÉ LIGA SA ANI NEZAČALA A UŽ MOHLO BYŤ PO NEJ. NAŠŤASTIE IDEME ĎALEJ. V UTOROK A STREDU SME ODOHRALI ÚSPEŠNÉ DRUHÉ KOLO

1.LIGA sk. B

Chalani s vernými fans

V stredu o 21:00 bolo na programe derby 1.ligy. V ňom sme vyzvali ostatného majstra ligy tím Brothers. Zápas, ktorý nikdy nemá favorita  no za to má náboj a kvalitu. Ani teraz to nebolo inak.

Tento krát ale zápas ešte skoro ani nezačal a už sme prehrávali. Po vysokom pressingu súpera a chybe v zadných radoch v prvej minúte chalani z Brohters skórovali. Postupne zápas naberal na obrátkach až sme sa dočkali. V 5.minúte vysokým dôrazom Christian Libič vyviezol loptu z našej obrany až pred bránu súpera, kde loptu naservíroval Emilovi Haladejovi a on skóroval. O dve minúty sa Emil predral cez obrancu a zvýšil za veľkých ovácii našich fans na 2:1. Následne sa hral futbal, v ktorom sa zaskveli brankári alebo ofenzívny hráči netrafili medzi tri žrde. Až v 21.minúte si naši fanúšikovia zakričali gól. A to vďaka Nikolasovi Ďurišovi, ktorému luxusne naservírovala loptu Radovan Valentín

Minúty plynuli, šance sa nepremieňali, my sme viac menej diktovali tempo a v 38.minúte sme zvýšili na 4:1. Gól vsietil Emil. V posledných desiatich minútach súper hryzol ale nepohryzol. Hra sa prelievala zo strany na stranu a brankári sa nenudili. Góly však nepadli a my sme tak brali tri body po výhre nad posledným majstrom ligy.

Zástupca Brothers Marek Kábat po zápase povedal: Súper bol lepší, rýchlejší a behavejší. My sa zatiaľ kvôli zraneniam lepíme a tak to momentálne aj vyzerá. Za stavu 3:1 sme viac-menej iba dohrávali aby sme neprišli k ďalšiemu zraneniu. Každopádne tím podal na dané podmienky kolektívny výkon.

• AFT WOLVES 4 vs 1 Brothers
  • góly: Emil Haladej /3/, Nikolas Ďuriš
  • zostrih zápasu tu a tu
  • interview tu
  • tabuľka tu

3.LIGA sk. B

V utorok  o 20:00 mal výkop zápas našej rezervy s Halová 13. Zápas, ktorý nemal favorita začal lepšie pre nás. Už od úvodných minút sme začali diktovať tempo a futbalová šťastena sa nám odvďačila. V 5.minúte, praktický z prvej šance, skóroval Longije Xia. Longije prišiel chalanom pomôcť z A-tímu. Následne sa z útoku zaskvel brankár Marko Hajduk. V 12.minúte zvýšil náskok na 2:0 Adrián Cigánik. Do konca prvého polčasu sa hral medzišestnástkový zápas bez gólov.

Druhý polčas začal opatrne z oboch strán. Tímy si gólové šance vytvárali sporadický a všetky sa končili v náruči brankárov. Stav sa menil až v 42.minúte, keď bombou zakončil k žrdi Longije. O minútu na to sa v spleti hráčov pred bránou súpera neulakomil Jakub Novosedliak. Jakub naservíroval Benjamínovi Šiketovi a ten sa nemýlil. Minútu do konca ešte stihol skórovať Jakub Sučák.