Veríme, že naposledy. Poznáme termín EMF EURO v malom futbale!

Európska federácia malého futbalu a lokálny organizátor EMF EURO 2022 oznámili nový termín konania šampionátu. 


Európska federácia malého futbalu a lokálny organizátor EMF EURO 2022 oznámili nový termín konania šampionátu. Ten sa uskutoční v Steel Aréne v Košiciach od 4. do 11. júna 2022.

„Sme nadšení, že môžeme ohlásiť nový termín konania Majstrovstiev Európy v malom futbale, ktoré sa uskutočnia od 4. – 11. júna 2022. Opäť budeme môcť spojiť Európu prostredníctvom malého futbalu v čase, kedy očakávame že situácia umožní hráčom a fanúšikom užiť si toto podujatie v Košiciach v najväčšej možnej miere. Potvrdí to, že sme ako Európania spojení, priatelia a kráčame k naplneniu našich cieľov spoločne. Malý futbal je najmä o priateľstvách, pozitívnych hodnotách, rozdielnych kultúrach a spájaní“ povedal Borislav Alexandrov, prezident Európskej federácie malého futbalu.

Borislav Alexandrov (vpravo) – prezident Euróspkej federácie malého futbalu

Lokálny organizačný výbor spoločne s Európskou federáciou malého futbalu pracujú veľmi tvrdo a poctivo na organizácii najlepšieho podujatia v malom futbale v histórii nášho športu. Našim cieľom je naplniť očakávania a poskytnúť tímom a verejnosti nezabudnuteľný zážitok.

„Po presunutí Majstrovstiev Európy sme chceli ohlásiť nový dátum ihneď ako to bude možné. Veríme, že v júni privítame veľkolepý šampionát a všetci účastníci a fanúšikovia si užijú nielen samotné podujatie, ale taktiež mesto Košice a Slovensko. Chcel by som vyjadriť úprimné poďakovanie všetkým partnerom, predstaviteľom mesta Košice a taktiež Ministerstvu Školstva, Vedy, Výskumu a Športu, za ich neustálu podporu. Som presvedčený, že spoločne s národnými asociáciami malého futbalu v celej Európe predvedieme skvelé podujatie s nezabudnuteľnou atmosférou“, zhrnul Peter Králik, predseda organizačného výboru EMF Euro 2022 a prezident Slovenského zväzu malého futbalu.

Tešíme sa na spoločné stretnutie v Košiciach v júni 2022.

 

zdroj:malyfutbal.sk