Za nami je parádny týždeň! Pred nami ale nejasná budúcnosť

Niké Top liga je čoskoro na konci. V tento týždeň sa odohrali playoff zápasy, ktoré nám vyšli na výbornú.

1.Niké Top liga

AFT Wolves 3:2pp Engerau Boys. Góly: Ivan Klinčok, Lukáš Žilavý, Adam Ščibrány(penalta), Lukáš Žilavý(penalta). Zostrih zápasu tu. Celý zápas tu. Interview zo zápasu tu.

Vyrovnaný zápas, v ktorom sme mali viac šťastia. Štvrťfinále s Engerau sľuboval naozaj zaujímavý a vyrovnaný duel. Do zápasu sme ale vstúpili nešťastne. Po ruke Erika Szaba v našej šestnástke naša obrana zaspala a inkasovali sme. Následne sme zapli a pritlačili na pílu. Až do 15.minúty, keď sme skórovali, sme udávali tempo a zatlačili Engerau do ulity. Chalani z Bratislavy však hrali od počiatku kompaktne a nám sa len ťažko vymyslelo niečo nebezpečné.

Gólová akcia začala u Emila, ktorý prešiel súperovho hráča ako nôž maslom, následne adresoval svoju prihrávku na Adama Ščibrányho a ten svojou typickou štedrosťou a umom naservíroval loptu Ivovi Klinčokovi, ktorý nekompromisne skóroval.

Do konca prvého polčasu excelovala defenzíva oboch mančaftoch a samozrejme brankári.

Druhý polčas bol podobný tomu prvému. My sme si optický vytvárali tlak a akú takú pološancu a súper vsietil gól. Po chybnej rozohrávke a slabom dôraze pri bráneni šli chalani z Engerau opäť do vedenia. To náš zdravo nasrdilo a vyvíjali sme si tlak i nebezpečné šance. V 35.minúte sme po osi Dušička-Klinčok-Haladej-Ščibrány-Žilavý vyrovnali. Lukáš z voleja tvrdou strelou vyrovnal.

Následne po rozohrávke sa k lopte dostal Chalány, z otočky vystrelil no pohotový Jožko vyrazil jeho petardu na žrď. Až do konca druhého polčasu si oba tímy vytvorili viac-menej pološance a zápas sa skončil nerozhodne 2:2.

Nasledovali penalty. Žreb rozhodol, že prvú penaltu zahrajú chalani z Engerau. Hneď na úvod Jožko chytil penaltu a šli sme do psychickej výhody. Prvú penaltu od nás išiel Adama Ščibrány, nekompromisne zavesil. Druhú penaltu Engerau premenili a vďaka Lukášovi Žilavému sme skórovali aj my. Tretiu penu išiel kopať Chalány a bolo jasné, že tu bude petarda petard. Chalány to však prehnal a lopta jemne pobozkala žrď Jožkovej svätyne. Tretiu sme tak už kopať nemuseli a postúpili sme do semifinále. Zostrihy z penált nájdete tu.

2.Niké Top liga

AFT Wolves B 3:0 Gól za život. Góly: Andrej Mešina(2), Lukáš Źilavý. Zostrih zápasu tu.

Rezerva nastupovala pod miernym tlakom a s úlohou brať tri body. Práve len tri body nás totiž vedeli udržať v súboji o titul v 2.Top lige. Cieľ bol jasný a tvrdo sme za nám išli. Hýrili sme vysokou chcelosťou a behavosťou. Dobre organizovaná obrana súpera nám však robila vrásky a až do 15.minúty bol stav nerozhodný. Práve v 15.minúte svojou ľavačkou nekompromisne zavesil Andrej Mešina. Do konca polčasu to bol viac menej medzišestnástkový futbal.

Do druhého dejstva sme vstúpili parádne. Hneď na úvod presne trafil Lukáš Žilavý. Súper zbrane neskladal a začal hrýzť. Vytváral si šance, avšak naša obrana na čele s brankárom udržiavali dvojgólový náskok. V 37.minúte sme po umnej rozohrávke nášho brankára a presnej strele Andreja Mešinu zvýšili už na rozdiel troch gólov. Do konca zápasu sa už skóre nemenilo a brali sme tak dôležité tri body.

Pandémia nám však berie čoraz viac nádej, že sa liga nedohrá. Opatrenia sa sprísnili a na zápas bude môcť nastúpiť len očkovaný či prekonaný hráč. O budúcich zápasoch vás budeme informovať.